Eva Matějovská: “Zvládnout se dá všechno, obzvlášť když vás to baví.”

Eva Matějovská – rozhovor

S mladou zpěvačkou jsme si povídali nejen o její pěvecké kariéře, ale také o hereckých zkušenostech, charitativní činnosti a studiu, které je pro ni v současné době prioritou. Eva Matějovská toho ale stíhá opravdu hodně…

 

Eva Matějovská, foto: David Sklenář
Eva Matějovská, foto: David Sklenář
Ve svých 19 letech máš za sebou již 7letou pěveckou kariéru. Už ve 12 letech jsi natočila první singl a zabodovala v Českém slavíkovi. Jak to ovlivnilo tvé dospívání?

Dostala jsem se dřív do kontaktu se světem dospělých, než mé vrstevnice. Již ve 12 letech jsem musela činit různá velká rozhodnutí a začala si přerovnávat životní priority. Tedy o mnoho dřív, než jiné holky v mém věku. Přesto si myslím, že jsem prožívala pubertu jako všichni ostatní. Plnila si školní povinnosti, chodila ven s kamarády a řešila nejrůznější dívčí problémy, hlavně s kluky.

 

Studuješ vysokou školu, věnuješ se pěvecké kariéře, vyzkoušela sis dokonce i herectví. Jak to všechno stíháš?

Naučila jsem se plánovat čas. Někdy je to samozřejmě trošku náročnější, ale zvládnout se dá všechno, obzvlášť když vás to baví. Ve volném čase se věnuji i lektorství. Mám zatím vystudovanou střední pedagogickou školu a baví mě vyučovat zpěv a tanec. Proto často pořádám taneční a pěvecké workshopy pro děti. A když najdu volnou hodinu ve svém studijním rozvrhu, zaskočím si do jazykové školy zdokonalit angličtinu.

 

Dokonce si najdeš čas i na charitu. Jsi patronkou Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. V čem tvá podpora fondu spočívá?

Nadační fond Jonášek pořádá každoročně festival Jonáškovo zábavné odpoledne, kde vystupuji se svou kapelou. Za Nadační fond Jonášek předávám malým pacientům dárky, navštěvuji je v nemocnicích i doma. Aktuálně pro Nadační fond Jonášek nahrávám písničku. Bude se jmenovat Nejsi v tom sám a jak název napovídá, měla by být povzbuzením pro všechny nemocné děti.

 

Eva Matějovská, foto: Pavlína Čemusová
Eva Matějovská, foto: Pavlína Čemusová
V rámci hudebního seskupení Pospolu u stolu vystupujete na školách a festivalech s rockovým edukačním programem. Jak takový program vypadá a jak na něj diváci reagují?

Představení Pospolu u stolu – Edurockshow je rockový koncert, který svým obsahem i pojetím zapadá do rámcového vzdělávacího plánu pro první stupeň ZŠ a předškoláky (prvouka, vlastivěda, hudební výchova). Dvanáct vtipných písniček je zapracováno do hudebně-dramatického představení zaměřeného na zdravý životní styl, správné stravování, lokální produkty, sportování a zásady správného stolování. Skladby jsou žánrově pestré, od rocku, popu, hip hopu, reggae až po country a rap. Koncerty děti baví, máme úžasné ohlasy jak od nich, tak od učitelů. Sama si koncerty parádně užívám. Mám tu čest vystupovat zde s vynikajícími muzikanty, mimo jiné např. s Ondrou a Štěpánem Škochovými a Petrem Kužvartem, kteří řadu let působili ve skupině Chinaski.

 

Videoklip k písni Táta, který jsi sama vyprodukovala k 50. narozeninám svého otce, má přes milión zhlédnutí. Proč myslíš, že je tak úspěšný?

Teď už dokonce více než milion a půl. A proč je tak úspěšný? Odpověď vám možná dají komentáře pod videem, je jich tam přes jeden a půl tisíce. Píší je vesměs holky. S dějem klipu i textem písně se ztotožňují. Když si na internetu hledáte písničku o tátovi, není jich tolik jako o maminkách. Písničku TÁTA zpívám vždy na koncertech jako poslední a bývám mile překvapena, kolik lidí ji zná a zpívá se mnou. Viděla jsem spoustu coverů této písničky, kdy ji holky zpívají svým tatínkům při nejrůznějších příležitostech.

 

V březnu bude mít premiéru film Andílci za školou, ve kterém máš jednu z hlavních rolí. Jak se ti hraní líbilo a co bylo pro tebe nejtěžší?

Byla to moje první velká herecká zkušenost, i když jsem před kamerou nestála poprvé. Ve filmu hraju zápornou roli, Majdu, která je vedoucí dívčí party. Ta šikanuje novou příchozí spolužačku, “šprtku”, která je až moc slušná. Bylo pro mě velice těžké se do své role vžít. Mé životní zkušenosti jsou totiž spíše opačné, co se školní šikany týká. Natáčení samotné jsem si užívala, poznala jsem řadu úžasných lidí před kamerou i za ní.

 

Eva Matějovská, foto: Denisa Szynkaruk
Eva Matějovská, foto: Denisa Szynkaruk
Co nového ještě chystáš v nejbližší době?

Finalizuji již zmiňovanou  píseň “Nejsi v tom sám”, následovat budou velké přípravy videoklipu. V únoru mě čeká operace krčních mandlí. Nic příjemného. Čeká mě hlasový klid a nedobrovolný odpočinek od zpívání.

 

Jaká tvá životní role je teď pro tebe asi tou nejvýznamnější?

Momentálně jsem zodpovědnou studentkou hudebního oboru na vysoké škole, a to je pro mě v současné době prioritou. K tomu se snažím stíhat všechno, co mě baví a naplňuje.

 

Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?

Neumím vypíchnout to úplně nej, bylo by jich opravdu hodně. Každý koncert, každá písnička, každý videoklip. Měla jsem tu čest zazpívat si naživo duety s našimi nejznámějšími zpěváky – Petrem Kolářem, Vašo Patejdlem, Danielem Hůlkou, Markem Ztraceným, Davidem Deylem a dalšími. Zazpívala  jsem si s bandem Felixe Slováčka. V poslední době si cením úspěšně složené maturity, přijetí na vysokou školu, filmové role v “Andílcích za školou”. Rozhodně musím zmínit i hudební spolupráci s Ondrou Škochem.

Mohlo by se vám líbit

PRVNÍ POMOC II: ALERGICKÉ REAKCE

Po kolapsových stavech přinášíme další ze série článků o první pomoci. Tentokrát jsme se ve spolupráci s Jiřím Chvojkou, profesionálním záchranářem s více než 10letou praxí a zakladatelem Firsthelp educations, zaměřili na téma „alergické reakce“.   Alergické reakce Co je alergie Alergická reakce je přehnaná (patologická) reakce imunitního systému na zevní noxy – alergeny, jako jsou […]

Jak si vybrat ty správné nové plavky?

I když se jako na potvoru se začátkem školních prázdnin ochladilo, léto je tady. Ať už si počkáte, až v našich končinách teploměry vystoupají zase ke koupání příznivějším teplotám, nebo vyrazíte za žhavým sluncem někam k moři, rozhodně si zasloužíte nové plavky. Přinášíme vám pár tipů, jak si letos vybrat tak, abyste se svým nákupem […]

Overaly, neonové barvy i zvířecí potisky – TOP TRENDY pro léto

Podle kalendáře začíná léto 21. června, ale teploměry v posledních dnech velí sáhnout již nyní po lehkém oblečení. Módní návrháři a fashion ikony z řad světových i domácích celebrit představili jako vždy spoustu módních trendů, kterými se můžeme inspirovat. Pár zajímavých jsme pro vás vybrali.   Zvířecí potisky Je to tak, leopardí potisk je opět […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..