Marcela Freiová: Tělu neprospívá, když se nám nelíbí

S autorkou tzv. „energetické kosmetiky“ jsme si povídali o její metodě relaxačně-omlazujícího ošetření těla a pleti.

Marcela Freiová vystudovala farmaceutickou fakultu a několik let pracovala v lékárně. Vždy byla fascinovaná lidským tělem, a to jak jeho zdravím, tak jeho krásou. Její cesta k léčitelství a posléze k vlastní omlazovací metodě byla dlouhá a trnitá. Vedla přes vlastní nemoci a problémy. Nyní svým klientům nabízí relaxačně–omlazující péči o tělo a pleť prostřednictvím ošetření celého těla a jeho energetických toků, tak zvanou energetickou kosmetiku. Tuto metodu vytvořila pro sebe a pro všechny, kdo chtějí zastavit stárnutí a mládnout přirozeným způsobem. Využívá v ní zkušenosti a poznatky, které načerpala na mnoha kurzech a seminářích, ale zejména svou čtrnáctiletou léčitelskou praxí.

 

 

Ty se zabýváš “energetickou kosmetikou”. To zní tak trochu tajemně. Co si pod tím máme představit?

Snažím se zastavit stárnutí. To v první řadě. Dále pak zlepšovat kvalitu kůže ve všech 3 vrstvách a posléze i svalstva. Je třeba přesvědčit tělo, že stárnout není nevyhnutelné! To jde, jak pomocí energie, tak pomocí čištění, rušení programů a také osvětou na úrovni dialogu. To je možná to nejdůležitější. To znamená vzbudit důvěru v můj postupy i slova. Kdo mi uvěří a vnímá, že vše dává smysl, má v podstatě vyhráno!

 

 

A o jaké energie se jedná?

Jsou to energie, které si dokážu stáhnout, řekněme, z Univerza a umím s nimi pracovat. Formovat je pomocí symbolů a vůle tak, aby pracovaly ve prospěch klienta. Napřed zásobím celé tělo, tedy i vnitřní orgány a lymfatický systém, krev, tělesné tekutiny, a pak se soustředím na to, co chci nejvíce ovlivnit – dekolt, krk a obličej. Je možné působit na vlasy, řasy, obočí, ale i různé tělesné partie.

 

 

A jakým způsobem to provádíš? Jak vlastně taková omlazující a zkrášlující návštěva u tebe probíhá?

Energie jsou z rodiny Reiki, ale i takové, které jsem získala, řekněme, v meditaci. Je totiž jedno, jak je budeme nazývat, protože podle kvantové fyziky jsme i my lidé tvořeni energií. Ošetření trvá u zdravého člověka minimálně hodinu a půl. Pokud bych našla nějaké zdravotní problémy, které by procesu omlazování výrazně bránily, bylo by třeba napřed “ošetřit“ je a trvalo by to déle nebo by se musela práce rozdělit na více sezení.

V první fázi provádím čištění, při kterém pracuji s kyvadlem a tabulkami, které jsem vytvořila v průběhu své léčitelské praxe. Čistím celé tělo a také kůži. V další fázi si klient lehá na lehátko a pokračujeme s energetickou prací. Ta pak má čtyři části. V první přikládám ruce na ramena a pod hlavu a doplňuji veškerou chybějící energii v celém těle. Další tři fáze kopírují klasickou kosmetiku a to v tom smyslu, že dekolt, krk a obličej čistím, tedy zbavuji všeho, co tam nepatří. V další fázi, kterou můžeme označit jako masáž, posiluji a zpevňuji kůži, podkoží a svalstvo. V poslední, kterou bychom mohli považovat za energetickou masku, vše uhlazuji, harmonizuji a uzavírám. Fáze se liší jak záměrem, tak používanými energiemi a symboly.

 

 

Všímají si tví klienti už po první návštěvě u tebe nějakých změn?

Téměř všichni ano. Některé musím přemlouvat, aby se na sebe šli podívat. Což mě mrzí. Tělu neprospívá, když se nám nelíbí! Všichni do jednoho se cítí odpočatě a svěže, rozzáří a více se otevřou oči.

 

 

A co můžou zákazníci očekávat dlouhodobě, při pravidelných návštěvách u tebe?

Ti, co vydrží chodit pravidelně, mohou omládnout na pohled až o 10 let, cítit se lépe, spát lépe, celkově být zdravější, zaujmout jiný postoj k procesu stárnutí. V nejlepším případě i změnit vztah k sobě a svému zdraví.

 

 

To zní skvěle. A co tě vlastně k vytvoření metody relaxačně–omlazujícího ošetření těla a pleti (energetické “kosmetiky”), motivovalo?

No přece abych se sama postavila stárnutí, nemocem a přestala myslet na to číslo, které mám v občance.

 

 

Ty se mnoho let věnuješ také léčitelství. Rozhodně se nedá říci, že by ses jen tak z ničeho nic rozhodla, že budeš nabízet omlazování a zkrášlování prací s energiemi. Za tvým konceptem jsou dlouhá léta zkušeností a sebevzdělávání. Co považuješ pro svou energetickou kosmetiku za zásadní znalosti a dovednosti?

V první řadě je to touha vůbec pracovat s lidmi a pomáhat jim ke zdraví a kráse. To je první a nezbytná podmínka. Pak jistě i určité schopnosti, se kterými jsem se narodila, schopnost diagnostikovat, „naciťovat“ se, být dobrým vodičem čisté a kvalitní energie.

Vše ostatní už se dá naučit na různých kurzech. Pro mě je základem Reiki v té nejlepší podobě, to znamená kvalitně předané a se znalostí, jak se ho dá co nejlépe využívat. Důležité jsou ale i mé znalosti získané při studiu farmacie.

 

 

I přes svou profesionalitu se určitě někdy setkáváš s nedůvěrou. Mnoho lidí má špatné zkušenosti s různými šarlatány, samozvanými “léčiteli”.  Jak se s tím vyrovnáváš? A znáš nějaké takové nepoctivce?

Občas něco zaslechnu, ale mnohem méně od lidí než třeba z médií. Vždy mě to moc mrzí a nevím si s tím moc rady. Lidé touží po zázracích, tak když ho někdo slibuje na počkání, je asi těžké odolat. Já ho teď vlastně slibuju taky, ale vím jistě, že to jde. U těžkých nemocí je to opravdu něco jiného. Je třeba zvažovat každý krok a každé slovo. To asi mnozí nedělají.

 

 

Důvěra je ve tvé práci určitě opravdu důležitá. Ta by ale koneckonců měla panovat vždy. I lékaři nebo kosmetičce musíme důvěřovat, že pro nás dělá to nejlepší, co je v jeho či jejích silách. Máš pocit, že v dnešním čím dál více odosobněném světě je důvěry málo? Nebo se o tom, komu svou důvěru dáme, rozhodujeme nesprávným způsobem?

Důvěra je důležitá, vlastně nezbytná. Já se vždy dívám na člověka, který mi službu nabízí, ne tolik na metodu, kterou používá. Je důležité, aby lidé hledali pomoc u těch, kdo nekáží vodu, zatímco pijí víno. Jako kdybych já byla po plastice a chodila pravidelně na botox, a pak vykřikovala, že se omlazuju jen energií.

 

 

A jak se s tebou mohou lidé spojit, když by chtěli tvou metodu vyzkoušet?

Další informace i kontakt můžou nalézt na mých nedávno založených facebookových stránkách Energetická „kosmetika“.

Mohlo by se vám líbit

Vyhrajte chorvatské víno!

Chorvatsko všichni známe a jen málokdo tuto zemi nenavštívil a neoblíbil si ji. Ale ochutnali jste už chorvatské víno? Pokud ne – nebo naopak máte chorvatské víno rádi a chcete si s jeho bohatou chutí přivolat krásné vzpomínky na dovolenou v Chorvatsku na kouzelném pobřeží Jaderského moře, máme pro vás dobrou zprávu. Ve spolupráci s […]

Školení první pomoci a sebeobrany

Uměli byste v případě nutnosti správně poskytnout první pomoc? A dokázali byste se účinně bránit v případě napadení? Studenti SOS START své šance uspět v takové kritické situaci o něco zvýšili. V dubnu absolvovali spojené školení sebeobrany a první pomoci pod vedením zkušených lektorů z organizací Sebeobrana Praha a Firsthelp educations. Vyzkoušeli si několik základních […]

Nová kniha: Nesmrtelný hrabě – Saint-Germain

Druhý román talentované mladé autorky Kristýny Freiové „Nesmrtelný hrabě“ byl pokřtěn 15. 4. v knihkupectví Kosmas na Letné. Kmotrem knihy se stal básník, překladatel, scénárista, kulturní publicista, redaktor, nakladatel a moderátor Ivo Šmoldas.   „Ačkoli jsem velký skeptik, dokážu ocenit krásnou literaturu. Číst román Nesmrtelný hrabě pro mě bylo osvěžující. Čte se velice dobře a […]

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..