Markéta Poulíčková: Jsem vděčná, že si můžu plnit sny

S Markétou Poulíčkovou jsme vzpomínali na její působení v pěveckých soutěžích, prozradila nám, jaká je její oblíbená muzikálová role, na čem právě pracuje, a mnoho dalšího…

 

Svou pěveckou kariéru jste zahájila již ve 14 letech, když jste zvítězila v soutěži Zlíntalent 2002. Reprezentovala jste pak ČR na mnoha mezinárodních soutěžích. Vzpomínáte na tu dobu ráda? Je něco, co vám obzvláště utkvělo v paměti?

Na toto období vzpomínám moc ráda. Díky soutěži Zlíntalent se mi otevřely vrátka do světa české pop music a nejen to. Měla jsem totiž možnost díky tomuto vítězství reprezentovat ČR na zahraničních festivalech, kde soutěžilo strašně moc zajímavých a talentovaných lidí z celého světa. Ale když se ještě vrátím na začátek… vůbec jsem nepočítala s tím, že bych v takové konkurenci talentovaných zpěváků a zpěvaček mohla uspět. Byla jsem totiž nejmladší účastnicí. Bylo to pro mě tehdy velké překvapení. Nakoplo mě to a když jsem se potom o rok později měla hlásit na střední školu, konzervatoř pro mě byla jasná volba. Věděla jsem, že nic jiného než zpívat už nechci.

 

Markéta Poulíčková
(foto: Jan Svoboda)

Myslíte, že je pro zpěvačku výhodou začít s kariérou ve velmi mladém věku? Jaké to je pracovat na své kariéře, když se vaši vrstevníci věnují jen škole a zábavě?

Já to tak nikdy nevnímala. Pro mě byla práce zábavou. Ale je pravda, že na základní škole jsem to pociťovala v tom slova smyslu, že jsem jako dítě měla hodně aktivit mimo školu a nezbývalo už tolik času na lítání po venku s kamarády.

 

Mnoho lidí vás zná z vašeho úspěšného působení v soutěži Hlas ČeskoSlovenska v roce 2012. V čem byla pro vás tato zkušenost nová?

Když jsem se do Hlasu ČeskoSlovenska přihlásila, už jsem měla vydané dvě sólové desky. Byla jsem tedy vlastně už profesionální zpěvačka a byla jsem připravená na to, že ne každému z diváků se to bude zamlouvat. Pravidla soutěže to však dovolovala, a tak jsem do toho šla. Věděla jsem, že pokud se chci zpěvu i nadále věnovat, je potřeba se zviditelnit a dokázat, že zpívat umím. V té době totiž kolovaly mezi lidmi různé pomluvy, že zpívám na playback apod.

 

Co pokládáte za svůj dosavadní největší úspěch?

Těžká otázka… jsem pyšná, že jsem neutekla zpátky na Moravu k rodičům a nevzdala to. Protože byly chvíle, kdy se nedařilo a narážela jsem na nepřejícnost některých lidí. Víte, jako malá jsem toužila jednou zpívat vedle Lucie Bílé a to se mi vlastně podařilo… takže netuším, co je můj největší úspěch, ale jsem šťastná a vděčná tam nahoru, že si můžu plnit sny.

 

V létě mají úspěšní zpěváci vždy hodně napilno. Na jakých festivalech vás můžeme vidět a slyšet? A je pravda, že se chystáte opět vystoupit i v zahraničí?

Léto bude úžasné! V ČR mě můžete spatřit na Létofestech a to hned v Pardubicích, Brně, Karlových Varech nebo Plzni. Vystoupím také po dlouhé době na domácí půdě s projektem Rock The Opera se symfonickým orchestrem za zády v Novém Jičíně ve společnosti zpěvaček Lo Hrůzové a Sabiny Křovákové. A i letos se chystám do zahraničí. V průběhu léta navštívím Itálii, Holandsko nebo Německo a už potřetí budeme mít koncert ve Vídeňské Statní Opeře. Je na co se těšit.

 

Markéta Poulíčková
(foto: Veronika Puciowová)

Jaký je váš sen, ideální cíl, kterého byste chtěla jako zpěvačka dosáhnout? Podle vašich dosavadních úspěchů se zdá, že by se vám mohlo podařit získat si mnoho příznivců i mimo Českou republiku. Kde byste chtěla svou kariéru hlavně rozvíjet?

Mám ráda naši zem, i když jsem dlouho chtěla zpívat pouze anglicky. Začínám oceňovat krásu českého jazyka a jeho dvojsmyslů a barevnosti. Práce venku mě baví a je to vždy nádherný pocit postavit se před několik tisíc lidí a vydat ze sebe maximum… tzv. vypustit duši, ale doma je doma. I když – nikdy neříkej nikdy. Do budoucna bych si přála, aby se mi to podařilo tady u nás.

 

Jste sólistkou ve světově populárním projektu Rock The Opera německého dirigenta Friedemanna Riehleho. Měla jste tak možnost si zazpívat například v Berlíně, Mnichově nebo Miláně. Dá se říci, že se publikum v různých zemích nějak výrazně liší?

Liší se v projevování emocí, ale vzhledem k tomu, že celý projekt je postaven na světoznámých písních, na konci všichni stojí a nadšeně tleskají a výskají.

Markéta Poulíčková na koncertu s Rock The Opera (foto: Lucie Lusiet Levá)

Víme, že pracujete na novém singlu a videoklipu. Prozradíte nám nějaké detaily? A kdy se můžeme těšit na zveřejnění?

Ano, pracuju teď na novém singlu s Lukášem Chromkem (Thom Artway, Ewa Farna) a textu se ujala vynikající Patricie Fuxová. Jsem nadšená a už se nemůžu dočkat, až s tím půjdeme ven.  Kdy to bude? Sledujte můj web www.marketapoulickova.cz nebo facebook. Teď je to ve stádiu, jak já říkám, „v procesu“. Na podzim bych chtěla jít ven i s klipem.

 

Kromě své sólové kariéry také vystupujete v muzikálech. Máte nějakou oblíbenou roli?

Každá role byla výzva a obrovská zkušenost…, ale nejbližší mému srdci byla role Bahiyi v muzikálu Janka Ledeckého Iago, který měl teď na jaře derniéru. Bude mi chybět… už chybí. Sešla se tam dobrá parta lidí, a to je, když tvoříte společnými silami dílo, hrozně důležité.

 

Navíc působíte také jako moderátorka. Jak to všechno stíháte? Chystáte se také na nějakou dovolenou?

K moderování jsem se poprvé dostala na Óčku a posléze přibylo tehdy i rádio…, a tak po letech, kdy můj hlas z éteru českých rádií zmizel, jsem si řekla, proč ne. Baví mě to, je to zajímavá zkušenost. Mám v plánu na sobě i v tomhle směru rozhodně do budoucna pracovat.

Co se týče dovolené, to je zatím otázka, na kterou úplně neumím odpovědět. Ale věřím, že se nám s přítelem, který je také hudebník, podaří najít pár dnů volna a někam odjet relaxovat. Odpočívat se prý musí…

 

Mohlo by se vám líbit

Nový videoklip Naděje – touha, vášeň a poledance

Frontmana Naděje Petra Cieplého jsme se zeptali, jak vznikal nový videoklip kapely. A jako malou ochutnávku vám přinášíme fotografie z jeho natáčení. Videoklip k písni “Dej mi”, režírovaný Petrem Juračkou, bude mít premiéru už tuto neděli (4. 8. 2019) večer. Tanečnice v něm ztvárňují souboj mezi protiklady na stylové scéně s poutavými světelnými efekty. Píseň […]

Bára Mottlová podporuje Domov Laguna. Pomůžete taky?

  Mnohostranně talentovaná Bára Mottlová se věnuje herectví, zpěvu, moderování a modelingu. Takže v současné době „koronakrize“ je, jako mnozí její kolegové, „bez práce“. Bára je ale především žena činu, takže ji rozhodně nenajdete doma, plačící nad nepřízní osudu. Usedla za kasu v nejmenovaném obchodním řetězci.   Bára Mottlová: “Vždy je třeba věřit v to nej!” […]

POZVÁNKA: Autorské čtení s hudbou

Jestli patříte mezi – podle mnohých povážlivě ubývající – milovníky krásné literatury, nenechte si ujít příjemnou akci, která se koná 1. srpna v Literární kavárně Týnská. Autorské čtení z románu Nesmrtelný hrabě a besedu s jeho autorkou si můžete užít společně s živým hudebním vystoupením skvělého fujaristy a multiinstrumentalisty Swetji. Kde: Týnská literární kavárna, Týnská […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..