Nový videoklip Naděje – touha, vášeň a poledance

Frontmana Naděje Petra Cieplého jsme se zeptali, jak vznikal nový videoklip kapely. A jako malou ochutnávku vám přinášíme fotografie z jeho natáčení.

Videoklip k písni “Dej mi”, režírovaný Petrem Juračkou, bude mít premiéru už tuto neděli (4. 8. 2019) večer. Tanečnice v něm ztvárňují souboj mezi protiklady na stylové scéně s poutavými světelnými efekty. Píseň s tanečním rytmem, originálním zvukem a chytlavou melodií zaujme také dvojsmyslným textem.

Tento týden představíte váš nový videoklip k písni „Dej mi“. Kde ho budeme moci vidět?

Ano, nový videoklip je konečně hotový. Určitě jej najdete na našem youtubovém kanálu no a snad jej brzy uvidíte i v televizi.

 

V klipu účinkují mistryně světa v double poledance Ali Klapetková a Niky Vítečková. Jak vás napadlo spojit s vaší písní právě tento netradiční, ovšem stále populárnější sport?

Víceméně to bylo v plánu hned v prvopočátku. Většinou když píšu text a skládám hudbu, jsou to vlastně útržky obrazců v mé hlavě, kterým dávám slova a melodii. Neumím říci, jak mě to napadlo, ale když už jsem písničku skládal, tak jsem to vlastně viděl. „Dej mi“ je o pocitech vášně, chtíči a touze. To dokáže vyjádřit jakýkoli tanec. Fascinuje mě akrobacie ve spojení s tancem a to přesně vystihuje poledance. Se slečnami nás seznámil režisér Petr Juračka, a když jsem na vlastní oči viděl, co všechno dokáží se svým tělem, věděl jsem, že je to přesně to, co jsem chtěl. Výsledek posuďte sami.

Prozraď nám, vyzkoušeli jste si při příležitosti natáčení také tanec u tyče?

To bych nebyl ani já, kdybych se o to minimálně nepokusil. Šplhání po tyči jsem sice nikdy neměl v lásce už od základní školy. Ale tohle bylo trochu jiné. Počkal jsem si, až budou všichni pryč z ateliéru, kde jsme natáčeli. Když byl vzduch čistý, sebevědomě jsem skočil na tyč. Nejen že jsem se neudržel nahoře ani 5 vteřin, dokonce jsem si spálil ruce, jak jsem sjížděl dolů. Nakonec mě Filip (kytarista) a Tomáš (bubeník) přemluvili, ať to udělám ještě jednou. No a vzniklo z toho docela vtipné video, které jsme dali i na náš Instagram.

Jak u vás probíhá celý kreativní proces tvorby videoklipu? Do jaké míry se podílíte třeba na scénáři, jak moc zasahujete do režie a jste třeba celou dobu i u finálního stříhání?

Celá tvorba videoklipu pro mě hodně znamená a moc mě baví. Většinou už tedy přicházím s nějakou základní představou, jak by to mělo vypadat. Pak následuje celá série schůzek s režisérem, kde probíráme všechny možnosti, nápady a nejrůznější detaily. Do konečného scénáře většinou moc nemluvím. Tentokrát na něm pracoval náš výborný režisér Petr Juračka a skvělá dramaturgyně Martina Kostelanská, kterým tímto za vše moc děkuji. Snažíme se obecně pracovat pouze s lidmi, kterým maximálně důvěřujeme. Pokud z toho mám dobrý pocit, tak nechávám vše plynout. Sám nemám rád, když někdo jakkoli zasahuje do mé vlastní tvorby. Jedná se o umění, a proto dáváme režisérovi prostor se realizovat a nechat se vést samotnou písničkou. Spíše si vždy dopředu vyjasníme, jak to vlastně finálně bude vypadat z hlediska lokací, scény, barev a podobně. U celého střihu nejsme. Vždycky se rád nechám překvapit až samotným výsledkem. Většinou vidíme 2-4 verze klipu, které postupně ladíme. To probíhá na krátkých schůzkách, kde jsme všichni s celou kapelou. Každý má takový domácí úkol, prohlédnout záběr po záběru a hledat věci, které by se daly vylepšit.

 

Jak jste si užili natáčení? Bylo v něčem náročnější než u jiných vašich videoklipů?

Natáčení bylo naprosto fantastické. Vždycky, když se sejde skvělá parta lidí, kteří mají chuť tvořit, vznikne zaručeně něco dobrého. A to se přesně stalo. Tenhle proces tvorby mě opravdu naplňuje. Tentokrát jsem nebyl v hlavní roli, proto jsem měl možnost vše sledovat. No a pohled na to, co předváděly Ali a Niky, byl prostě neuvěřitelný. Každá z tanečních kreací, které popřely snad všechny zákony fyziky, nám vyrazila dech. Každé natáčení je dost specifické a vždycky přichází nějaké komplikace, například že dojde jídlo nebo tak. Ale i v těchto stresových situacích je třeba zachovat klidnou mysl.

Na svých videoklipech si dáváte opravdu záležet. Když pak nový videoklip vidíte třeba v televizi, jste s výsledkem naprosto spokojení, nebo jste spíš perfekcionisté a říkáte si: „Tohle jsme ještě mohli udělat trochu jinak…“?

Asi spíše to druhé. Snažíme se všechno, co děláme, dělat poctivě. A to sebou nese celou řadu zlozvyků, jako třeba to, co zmiňuješ. Tohle jsme mohli udělat jinak, tady jsem se mohl tvářit lépe a tak podobně. Každý klip, každou písničku vnímáme jako jednu kapitolu naší hudební cesty. A jak to tak bývá, bezchybná cesta zkrátka nikam nevede. Proto je důležité si všechny chyby uvědomovat, poučit se z nich a příště se jim vyvarovat. Samozřejmě většinou jsou to chyby, které vidíme pouze my sami na sobě. Protože každý režisér i producent vždycky nechal v naší tvorbě kus sebe.

 

Při videorozhovoru v červnu jste nám prozradili, že chystáte své první EP. Kdy se mohou vaši fanoušci těšit na představení nové desky?

Přesně tak. Blíží se jeden ze zlomových okamžiků, na který se těšíme už od našeho vzniku. Konečně vám představíme naše debutové EP Svědomí, které pokřtíme už na podzim, přesně 26. 10. 2019 v KD Na Rybníčku v Opavě. Bude to zatím náš největší koncert. Připravujeme speciální show plnou originálních efektů, takže doufáme, že si to nenecháte ujít. Lístky si jednoduše koupíte na www.skupinanadeje.cz (v prodeji již brzy).

 

A kde vás ještě budeme tento rok moci vidět a slyšet?

Například na festivalu České Hrady CZ v Hradci nad Moravicí a na spoustě dalších koncertů. Momentálně věnujeme veškeré úsilí a energii na dokončení EP Svědomí, do přípravy jeho vydání a našeho dosud největšího koncertu. Zároveň teď budeme vydávat písničky a klipy mnohem častěji, než tomu bylo dosud. Přichází nám nová inspirace a nápady, o které se chceme s našimi fanoušky co nejdříve podělit.

 

(foto: archiv Naděje, z natáčení videoklipu k písni Dej mi)

 

Mohlo by se vám líbit

VIDEO: Sparring Partners chtějí zvednout lidi ze židlí

S Janem Hrabíkem a Dominikem Novákem ze Sparring Partners, organizace profi trenérů a dalších odborníků v oblasti osobní péče ve fitness a rehabilitaci, jsme si na Dětském dnu v Portheimce povídali mimo jiné o tom, jaké nejčastěji děláme chyby, když se rozhodneme začít cvičit. Podívejte se na krátké video a pokud vás bude zajímat více […]

Halloween – americký svátek?

Oslavy svátku Halloween se v našich končinách slaví každým rokem o něco více. Současně ale často od mnohých tradicionalistů slýcháme s despektem, že je to “americký svátek”. Tak jak se to vlastně s tím Halloweenem má?   Halloween – Předvečer Všech svatých Ve skutečnosti historie svátku „All Hallows’ Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“, sahá až […]

Vyhrajte chorvatské víno!

Chorvatsko všichni známe a jen málokdo tuto zemi nenavštívil a neoblíbil si ji. Ale ochutnali jste už chorvatské víno? Pokud ne – nebo naopak máte chorvatské víno rádi a chcete si s jeho bohatou chutí přivolat krásné vzpomínky na dovolenou v Chorvatsku na kouzelném pobřeží Jaderského moře, máme pro vás dobrou zprávu. Ve spolupráci s […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..